Inauguracja Kolorowego Uniwersytetu 2017⁄18
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-10-2017

Już dziś, 9 października 2017 roku, odbędzie się uroczysta Inauguracja Kolorowego Uniwersytetu.

Podczas uroczystości wykład pt."Oko i mózg - razem czy osobno?" wygłosi prof. zw. dr hab. Ryszard Naskręcki, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Mali studenci poznają odpowiedzi na takie pytania jak m.in.:

• Czy możemy zobaczyć świat bez naszego mózgu?
  • Jak w mózgu, najbardziej złożonej maszynie świata, powstaje „widzenie”?
  • Czy można podglądać pracę mózgu i co z tego podglądania wynika?

Kolorowy Uniwersytet UAM to inicjatywa przeznaczona dla dzieci z terenu Poznania oraz Wielkopolski, którym uczeni przekazują swoją wiedzę podczas specjalnie przygotowanych zajęć.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald