Nabór kandydatów na studia doktoranckie w EUI
Wiadomość, opublikowana 26-10-2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informuje, że 2 listopada 2017 r. rozpoczyna się kolejny nabór kandydatów na studia doktoranckie w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (European University Institute – EUI).

Programy doktoranckie prowadzone są w ramach poszczególnych Wydziałów:

Ekonomii
Historii i Cywilizacji
Prawa
Nauk Politycznych i Społecznych.

Ogólne informacje o programie dostępne są na stronie internetowej EUI.

Celem studiów jest powstanie rozprawy doktorskiej, będącej profesjonalnym opracowaniem opartym na najnowszych badaniach naukowych. W czasie trwania programu doktoranci korzystają z przyznawanych przez poszczególne państwa stypendiów. Polska przyznaje co roku maksymalnie 10 takich stypendiów.

Informacje o wymaganiach i procedurze rekrutacyjnej można znaleźć na stronie EUI.

Nabór będzie trwał do 31 stycznia 2018 r., zaś rok akademicki rozpocznie się w dniu 1 września 2018 r.

Informacje o EUI: https://www.eui.eu/

Informację wprowadził/a: Joanna Janas