Konferencja podsumowująca projekt Nomadic Garden (ogród nomadyczny), Nowa Amerika w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, trwa od 03-11-2017 do 05-11-2017

W dniach 03-05 listopada br. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się konferencja podsumowującą projekt artystyczny „Nomadic Garden“ (Ogród nomadyczny). W piątek, 03 listopada 2017 r. podczas otwarcia konferencji po raz pierwszy wykonany zostanie hymn Nowej Ameriki.

„Od maja do września bieżącego roku nasza jurta wędrowała przez Nową Amerikę i zatrzymywała się, zawsze na jeden dzień, w 15 miejscowościach (chronologicznie):Cigacice, Słońsk, Steinhöfel, Słubfurt (Frankfurt/Słubice), Bautzen, Drawsko Pomorskie, Ośno Lubuskie, Muszkowo, Zielona Góra, Torgelow, Bad Freienwalde, Lunow-Stolzenhagen, Szczecin, Głogów, Cedynia.

Pochylając się nad ogromną mapą, rozmawialiśmy z mieszkańcami tych miejscowości o pozytywach i negatywach ich najbliższej okolicy. Zbieraliśmy propozycje zmian, pomysły i wizje obywateli na przyszłość” – wyjaśnia Michael Kurzwelly, współtwórca projektu.
Dyskusje uczestników były rejestrowane. Powstało z nich 15 filmów, energetycznych portretów mieszkańców i miejscowości, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji.
Tego dnia będzie miała miejsce światowa premiera hymnu Nowej Ameriki w wykonaniu chóru z Muszkowa
W konferencji wezmą udział przedstawiciele wszystkich 15 miejscowości, którzy wspólnie opracują nowe projekty w celu aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego w Nowej Americe.
Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji wszystkich zainteresowanych tematem . Udział, wyżywienie i zakwaterowanie (dla ograniczonej liczby osób) są bezpłatne. Wymagana jest rejestracja.


Program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:

http://www.nowa-amerika.eu/newsy/nomadic-garden-konferenzja

Slubfurt e.V.
Güldendorfer Straße 13
15230 Frankfurt (Oder)
0048-502016114
www.nowa-amerika.eu

Informację wprowadził/a: Ewa Bielewicz – Polakowska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.