Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla Zespół naukowców z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM
Wiadomość, opublikowana 31-10-2017

26 października br. w Warszawie, Zespół naukowców z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu, pod kier. prof. dr. hab. Tomasza Kaczmarka i dr. Łukasza Mikuły, odebrał Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rok 2017. Otrzymał ją w prestiżowej kategorii osiągnięcia naukowo-techniczne, za opracowanie planistyczne "Koncepcja Kierunków Rozwoju Przestrzennego Metropolii Poznań" powstałe w Centrum Badań Metropolitalnych UAM.

Kapituła konkursu w uzasadnieniu podkreśliła pionierskość opracowania, które może zostać potraktowane jako wzorzec dla innych metropolii w Polsce oraz uzasadnienie i nakreślenie kierunków naprawczych rozwoju przestrzennego obszaru metropolitalnego Poznania.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński