Srebrna odznaka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dra Emiliana Prałata
Wiadomość, opublikowana 02-11-2017

Z radością informujemy, że 25 października podczas sesji Rady Powiatu Kościańskiego, Starosta Bernard Turski wręczył dr Emilianowi Prałatowi z Instytutu Filologii Słowiańskiej srebrną odznakę „Za opiekę nad zabytkami” nadaną przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Odznaczenie zostało przyznane m.in. w uznaniu dla walorów naukowych i dokumentacyjnych autorskiej serii wydawniczej dra Prałata Miejsca i Sztuka, której mecenasem jest Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Gratulujemy!

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska