Dr Alexander Mikkelsen i dr Paweł Gruszecki z Wydziału Fizyki laureatami stypendiów naukowych miasta Poznania
Wiadomość, opublikowana 03-11-2017

W tegorocznej edycji konkursu o stypendium naukowe Miasta Poznania to prestiżowe wyróżnienie otrzymało dwóch młodych badaczy z Wydziału Fizyki: dr Alexander Mikkelsen oraz dr Paweł Gruszecki.

Dr Alexander Mikkelsen, otrzymał nagrodę za "Wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki materii miękkiej, a w szczególności za pionierskie odkrycia metody formowania niejednorodnych kapsuł koloidalnych oraz badanie ich właściwości mechanicznych, mechanizmu ruchliwości oraz zachowań kolektywnych; za popularyzowanie nauki poprzez różnej kanały przekazu takich jak czasopisma popularno-naukowe czy naukowe blogi; promowaniu Uniwersytetu na arenie międzynarodowej, oraz za zdobywanie prestiżowych Europejskich grantów badawczych realizowanych w Poznaniu".

Dr A. Mikkelsen pracuje w Instytucie Akustyki w Zakładzie Akustyki Molekularnej Wydziału Fizyki i jest stypendystą programu Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA–Horyzont2020).

Dr Paweł Gruszecki otrzymał nagrodę „za dotychczasowe osiągnięcia badawcze w dziedzinie magnoniki, w szczególności za teoretyczne badania nad wiązkami fal spinowych oraz dynamiki fal spinowych w kryształach magnonicznych”.

Dr P. Gruszecki jest pracownikiem Zakładu Fizyki Nanomateriałów na Wydziale Fizyki.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna