IX Koncert z cyklu Ogrody Pegaza pt. "Kamerton życzliwości" dla p. mgr Karoliny Waligórskiej - 13 grudnia o godz. 13.15, Aula WSE, UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 13-12-2017

Zakład Edukacji Artystycznej zaprasza na koncert charytatywny, objęty Patronatem JM Rektora UAM oraz Dziekana WSE. IX Koncert z cyklu Ogrody Pegaza, wpisany w Obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, tegoroczny "Kamerton życzliwości" dedykujemy p. mgr Karolinie Waligórskiej.

Koncert Ogrody Pegaza, jest wydarzeniem o dużym założeniu artystycznym w przestrzeni społecznej. Organizacją wszystkich edycji zajmuje się Zakład Edukacji Artystycznej WSE, UAM, obecnie pod kierunkiem prof. UAM dr hab. Lidii Suchanek. Tegoroczny koncert pt. "Kamerton życzliwości" zyskuje nową formułę, będzie koncertem charytatywnym, związanym z Fundacją Wspierania Rozwoju Ruchowego "Pomóż nam chodzić".
IX Koncert, dedykowany jest społeczności akademickiej UAM, lecz przede wszystkim, absolwentce Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, p. mgr Karolinie Waligórskiej, osobie niepełnosprawnej, dla której będą zbierane fundusze na zakup niezbędnych i bardzo kosztownych, specjalistycznych aparatów słuchowych (16 tys. zł).
Wykonawcy, studenci akademii i uczniowie szkół muzycznych z kraju i z zagranicy, podczas cyklicznych Koncertów Ogrody Pegaza, wprowadzają publiczność w obszar kultury wysokiej, prezentując repertuar z zakresu muzyki klasycznej, jak zawsze charytatywnie i z otwartym sercem.
Na scenie Auli Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, obdarzają słuchaczy swoim talentem niezwykle utalentowani młodzi muzycy: instrumentaliści, mistrzowie pięknego śpiewu, ruchu, jak i kameralistyki instrumentalnej oraz wokalnej. Od kilku lat w koncercie udział biorą, także studenci Wydziału Studiów Edukacyjnych w ramach występów "Mystery" Zespołu Wokalnego Zakładu Edukacji Artystycznej, pod kierunkiem p. mgr Marty Kędzia.
Celem koncertu jest propagowanie kultury wysokiej, muzyki klasycznej i dokonań młodych artystów muzyków oraz prezentowanie aktywności twórczej studentów WSE, a od bieżącego roku, wzbogacenie tych działań o nową jakość - wartość charytatywną.
Koncertowi od lat niezmiennie, towarzyszą wystawy prac plastycznych studentów WSE. W tym roku, prezentowane będą prace studenckie wykonane pod kierunkiem prof. Lidii Suchanek. Prace organizacyjne, wspomaga Studenckie Koło Naukowe Edukacji Artystycznej Pro Arte. Tegoroczny koncert, podobnie jak poprzedni, poprowadzi p. dr Robert Sarnecki.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie
"Kamerton życzliwości" dla Karoliny Waligórskiej