Uniwersytet Otwarty UAM
Wiadomość, opublikowana 11-01-2018

Od 24 listopada Uniwersytet Otwarty rozpoczyna zapisy na kolejny trymestr. W tym dniu na stronie: uo.amu.edu.pl ukaże się pełna oferta, ze szczegółowym opisem wszystkich proponowanych wykładów, ćwiczeń i laboratoriów. Uniwersytet oferuje 65 kursów - te najpopularniejsze z poprzednich trymestrów oraz 40 zupełnie nowych. Zajęcia rozpoczną się w połowie stycznia.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nie chce być uczelnią ograniczoną tylko do zamkniętego grona studentów i wykładowców. Uniwersytet Otwarty działa w mieście od października 2016 r. Prowadzi zajęcia dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Poznania i Wielkopolski, bez względu na poziom dotychczasowego wykształcenia (od 16 roku życia). Oferuje kursy w formie klasycznych zajęć uniwersyteckich, a więc wykładów i ćwiczeń, a nawet laboratoriów, które trwają cały semestr (najczęściej od 15 do 30 godzin). Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.


Większość z propozycji UO jest przeznaczona dla tych, którzy chcą podnieść dotychczasowe kwalifikacje zawodowe i uzupełnić swoje wykształcenie oraz tych, którzy stawiają na rozwój osobisty, pozazawodowy, mają jakieś hobby, a kursy są dla nich okazją skonfrontowania swojej wiedzy z autorytetami naukowymi i spotkania innych podobnych sobie pasjonatów. Oferta skierowana jest też do uczniów szkół średnich, jak i starszych, rozważających dopiero podjęcie studiów i chcących sprawdzić się w realiach akademickich. 


Od 24 października 2016 roku, kiedy UO rozpoczął zajęcia do dzisiaj, zaproponował w sumie 288 kursów. Ostatecznie w tym czasie zorganizował 74 kursy dla blisko 2 tysięcy słuchaczy.


Wszystko to od 160 zł za 15 - godzinny wykład. Bez żadnych zbędnych formalności, kandydat wchodzi na stronę internetową, wybiera kurs, potem płaci i już może realizować swoje marzenia.

Dane kontaktowe
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Otwarty;
ul. Św. Marcin 78 (dawne Collegium Historicum), pok.120;
61-809 Poznań,
Tel. 61 829 47 50
Adres mailowy uo@amu.edu.pl
Strona internetowa: www.uo.amu.edu.pl
Facebook: https://www.facebook.com/UAMUniwersytetOtwarty/

Pełnomocnik Rektora d/s Uniwersytetu Otwartego
prof. UAM dr hab. Witold Mazurczak
witold.mazurczak@amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Przemysław Stanula