Międzynarodowa konferencja naukowa na Wydziale Neofilologii UAM: „Problems and perspectives for Japan in a changing world. Thirty years of japanese studies in Poznan”
Wydarzenie, trwa od 07-12-2017 do 09-12-2017

Wydział Neofilologii, Katedra Orientalistyki i Zakład Japonistyki zapraszają na międzynarodową konferencję japonistyczną, pt. Problemy i Perspektywy Japonii w zmieniającym się świecie. 30 lat studiów japonistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, która odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2017 r. w Collegium Minus oraz D.S. Jowita.

Konferencja będzie sposobnością do spotkania i wymiany poglądów oraz prezentacji wyników badań dla japonistów z Polski i ze świata, jak również uświetni obchody 30-lecia powstania japonistyki na naszym uniwersytecie. Na konferencję zaproszeni zostali specjaliści różnych dziedzin – literaturoznawstwa, językoznawstwa, teatru, sztuki, kultury, historii, politologii, socjologii, stosunków międzynarodowych, zajmujący się Japonią. Ceremonia otwarcia odbędzie się 7 grudnia o godz. 14:00 w Sali Lubrańskiego, a poprzedzi ją wernisaż wystawy japonistycznej o godz. 13:00 w holu Collegium Minus, przygotowanej przez Muzeum Manggha w Krakowie. Po ceremonii, w Sali XVII, wygłoszone zostaną trzy wykłady znanych badaczy z Japonii: prof. Ogumy Eiji (Uniwersytet Keio), prof. Matsumoto Shiro (Komazawa University) oraz prof. Sunakawy Yuriko (Tsukuba University).

Informacje i szczegóły na stronie konferencji.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb