Podaruj książki studentom polonistyki z Szanghaju
Wydarzenie, trwa od 05-12-2017 do 06-12-2017

Samorząd Studentów i Samorząd Doktorantów WFPiK wraz z Panią Dziekan, Prof. Krystyną Markowić-Pieniążek zapraszają wszystkich pracowników i studentów do wzięcia udziału w świątecznej akcji pt. „Biały kruk dla Chin”. W dniach 5 i 6 grudnia, między godziną 9:00 a 15:00 w hallu głównym Collegium Maius będzie można zostawiać książki (stare i nowe), które następnie zostaną przesłane do studentów filologii polskiej na Szanghajskim Uniwersytecie Studiów Międzynarodowych (SISU).

Studenci z Szanghaiu dopiero w tym roku rozpoczęli zmagania z nauką języka polskiego, dlatego pomocne im będą wszelkie pozycje naukowe i beletrystyczne: poczynając od tych najbardziej podstawowych, które pomogą stawiać pierwsze kroki w polszczyźnie, aż po te specjalistyczne, które być może w przyszłości staną się podstawą do rozwijania polonistycznych pasji. Ważne, by ofiarowane książki były w dobrym stanie. Oprócz zbiórki książek, będzie prowadzona także zbiórka funduszy na wysyłkę zebranych materiałów. Każdy darczyńca będzie mógł liczyć na drobiny upominek w postaci symbolicznego, białego kruka!

Wydarzenie na Facebooku

Serdecznie zapraszamy!