Serwis Gaia-GOSA jako zdjęcie tygodnia na oficjalnej stronie projektu Gaia
Wiadomość, opublikowana 05-12-2017

Europejska Agencja Kosmiczna wybrała serwis Gaia-GOSA jako zdjęcie tygodnia na oficjalną stronę internetową projektu Gaia. Umieszczony tam artykuł podsumowuje cele projektu i omawia zgromadzone obserwacje. Serwis Gaia-GOSA został opracowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i iTTi (polskie przedsiębiorstwo informatyczne) w ramach umowy z ESA „Gaia-GOSA: An interactive service for asteroid follow-up observations”. Projekt zrealizowano we współpracy z pracownikami Gaia DPAC z Obserwatorium Lazurowego Wybrzeża oraz Uniwersytetu w Barcelonie. Wykonanie projektu było możliwe dzięki pracy prof. Tadeusza Michałowskiego, dr. Toni’ego Santana-Ros’a, dr. Przemysława Bartczaka i mgr. Grzegorza Dudzińskiego.

Informację wprowadził/a: Marek Nowak