Dr hab. Katarzyna Klessa i prof. UAM dr hab. Tomasz Wicherkiewicz z Wydziału Neofilologii UAM zostali członkami Rady Programowej CLARIN-PL
Wiadomość, opublikowana 11-12-2017

Mamy przyjemność poinformować, że w listopadzie 2017 dr hab. Katarzyna Klessa i prof. UAM dr hab. Tomasz Wicherkiewicz zostali członkami Rady Programowej CLARIN-PL.
CLARIN (Common Language Resources and Technology Infrastructure) to sieć europejskich centrów odpowiadających za infrastrukturę informatyczną dla nauk humanistycznych i społecznych. Ma na celu m.in. usprawnianie prac związanych z gromadzeniem i przetwarzaniem dużych zbiorów danych językowych. Do CLARIN należy 19 krajów europejskich, w tym Polska, która jest jednym z kilku państw-założycieli.
Rada została powołana zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i ma charakter doradczy. Jej zadaniem ma być wskazywanie nowych kierunków badań CLARIN-PL oraz ocena stanu bieżącego infrastruktury z perspektywy zastosowań w naukach humanistycznych i społecznych.

Więcej informacji na temat CLARIN-PL można znaleźć na stronach: www.clarin-pl.eu oraz http://kcentre.clarin-pl.eu.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.