Spotkanie z red. Katarzyną Matuszewską na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-12-2017

Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej na WNPiD ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z red. Katarzyną Matuszewską, na temat reprywatyzacji warszawskich kamienic i działań komisji Patryka Jakiego, które odbędzie się w piątek, 15 grudnia, o godzinie 11:30, w sali 121.

Pani redaktor współprowadziła program Studio Polska w telewizji publicznej, lecz znana jest najbardziej ze swojego zaangażowania w działalność ruchów społecznych broniących praw lokatorów. Spotkanie odbędzie się w formie dyskusji, do której przyczynkiem będzie wspólne obejrzenie reportażu na temat działalności śp. Jolanty Brzeskiej zamordowanej za działalność w obronie uciskanych i eksmitowanych mieszkańców reprywatyzowanych kamienic. Uczestnikom przedstawiony zostanie materiał „Walczyła o prawo do mieszkania, a straciła życie. Jolanta Brzeska – ikona ruchu lokatorskiego”.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki