Medal Uniwersytetu Wrocławskiego Merentibus dla prof. Huberta Orłowskiego z Wydziału Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 12-12-2017

Mamy przyjemność poinformować, iż podczas otwarcia III Kongresu Niemcoznawców w dniu 30 listopada 2017 r. Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego wręczył prof. Hubertowi Orłowskiemu z Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii UAM (Zakład Historii Literatury Niemieckiej) Medal Uniwersytetu Wrocławskiego Merentibus [Zasłużony], nadany Panu Profesorowi przez Senat Uniwersytetu Wrocławskiego honorując jego wybitną pracę naukową jako germanisty, a w szczególności w uznaniu za autorstwo licznych opinii i recenzji profesorskich, habilitacyjnych oraz doktorskich. Uroczystość w Oratorium Marianum została uświetniona przez koncert organowy w wykonaniu Rektora UWr.

→ Więcej informacji na stronie Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb