Konferencja naukowa – Imię Jezus w Biblii, teologii i życiu Kościoła
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-01-2018

Wydział Teologiczny UAM zorganizowała konferencję naukową pt.: „Imię Jezus w Biblii, teologii i życiu Kościoła”

Celem konferencji było szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące roli i znaczenia Imienia Jezus w życiu Kościoła i wierzących w Chrystusa. Prelegenci reprezentujący różne ośrodki teologiczne podjęli próbę zrealizowania tegoż tematu odwołując się m.in. do Biblii, nauczania ojców Kościoła, chrześcijańskiego doświadczenia duchowego, kultu liturgicznego, a także współczesnej refleksji teologicznej nad Imieniem Jezus.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir