Konkurs FamLab Poland
Wiadomość, opublikowana 08-01-2018

Już po raz 7. trwa nabór do konkursu FameLab, w którym naukowcy doskonalą sztukę występów publicznych. Zapraszamy odważnych i nieśmiałych. Jeden warunek – musicie być merytorycznie nie do zagięcia. W tej edycji czekają na Was wyjątkowo atrakcyjne nagrody!

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik.Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła.Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej – zależy już od nich samych.  Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych.

Format występu scenicznego to 3 minuty. Trzymamy się tego ograniczenia czasowego sztywno na wszystkich etapach konkursu. Także na etapie zgłoszeń. A ten etap właśnie przed Wami. Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie famelab.org.pl do 29 stycznia 2018, do godziny 12:00!. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film – nagranie Waszego wystąpienia o nauce. Film musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. Musi przedstawiać Waszą sylwetkę. Możecie używać rekwizytów. Nie oceniamy jakości technicznej nagrania – musi być ona jedynie wystarczająca, abyśmy usłyszeli i zobaczyli Wasze wystąpienie.

Uważacie, że jest to zadanie trudne? Pomożemy Wam. Na profilu Facebookowym konkursu FameLab umieszczamy wskazówki, jak dobrze mówić o nauce. Śledźcie nas: https://www.facebook.com/FameLabPoland/.

Nagrody w 7. edycji FameLabu

Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca – 12 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca – 6 tysięcy złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności – voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska – będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.

Terminy tegorocznej edycji FameLabu:

• Przyjmowanie zgłoszeń – 4 grudnia 2017 – 29 stycznia 2018 (do godziny 12.00)
  • Półfinał – 24 lutego 2018
  • Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych – 16-18 marca 2018
  • Finał krajowy – 19 maja 2018
  • Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham – 5-10 czerwca 2018

Więcej informacji o obecnej i poprzednich edycjach konkursu, linki do filmów z wystąpień na FameLabie i informacje o naukowcach w finałach FameLabu:

www.famelab.org.pl/index.php?strona=konkurs

www.facebook.com/FameLabPoland/

www.facebook.com/events/1929464250404773/

Formularz zgłoszeniowy:
www.famelab.org.pl/index.php?strona=formularz

W załączniku wiadomości znajdą Państwo plakat promujący. Możemy również przesłać Państwu materiały do rozpowszechnienia w formie drukowanej - plakat oraz ulotki. W takim przypadku oraz w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących konkursu proszę o kontakt mailowy.

z poważaniem
Kacper Guzowski