Wykład otwarty: Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa RP
Wydarzenie, rozpoczyna się 29-01-2018

Zapraszamy na kolejne seminarium naukowe, które odbędzie się w poniedziałek, w dniu 29.01.2017 r. o godzinie 15.00 w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Gościem spotkania będzie generał broni Wojska Polskiego Marek Ziemowit Tomaszycki, jeden z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych dowódców w Wojsku Polskim. W wystąpieniu zatytułowanym "Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa RP", nasz gość przybliży problem wojny hybrydowej, działań podprogowych, cyber zagrożeń, działań psychologicznych i wojny informacyjnej.

Generał Marek Ziemowit Tomaszycki - odznaczony m.in. Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu oraz Złotym Medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. W czerwcu 2015, na dwa lata przed przejściem w stan spoczynku, wyznaczony został przez Prezydenta RP na kandydata, który w czasie wojny obejmie stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna