Studenci tłumaczeń ustnych z Wydziału Neofilologii i Wydziału Anglistyki na praktykach w Komisji Europejskiej
Wiadomość, opublikowana 22-01-2018

W dniach 15-17 stycznia br. grupa studentów Wydziałowego Studium Tłumaczenia Konferencyjnego, prowadzonego przez Wydział Neofilologii i Wydziału Anglistyki, przebywała na praktykach w Dyrekcji Generalnej UE ds. Tłumaczeń Ustnych. Studenci brali udział w obradach kilku gremiów w Komisji Europejskiej, zapoznając się ze specyfiką tłumaczeń podczas wielojęzycznych spotkań oraz ćwicząc pod okiem zawodowych tłumaczy zatrudnionych w Dyrekcji. Wśród prowadzących ćwiczenia byli m.in. absolwenci UAM: dr Katarzyna Janicka oraz dr Maciej Machniewski. Opiekunem studentów podczas wizyty studyjnej był dr Marcin Turski z WA.

Informację wprowadził/a: Marcin Turski