V edycja Dni Akademickich na Wydziale Biologii
Wydarzenie, trwa od 06-02-2018 do 08-02-2018

W dniach 6-7-8 lutego 2018 na Wydziale Biologii UAM, odbędzie się kolejna V edycja Dni Akademickich. Podczas  trwania trzech Dni Akademickich Wydział Biologii odwiedzi około 1080 uczniów reprezentujących 24 szkoły ponadpodstawowe z Poznania i Wielkopolski.

Uczniowie uczestniczyć będę w wykładach oraz w zajęciach laboratoryjnych i warsztatowych w grupach 12-15 osobowych. W ramach zajęć praktycznych, przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi badawczych Uczniowie poznawać będą tajniki badań świata przyrody i biologii na wszystkich poziomach organizacji, od poziomu molekularnego poprzez poznawanie budowy i funkcji życiowych wirusów, bakterii, roślin oraz zwierząt i człowieka. Zajęcia dla młodzieży poprowadzą wysokiej klasy specjaliści z Wydziału Biologii: Profesorowie, Doktorzy oraz Doktoranci. Cieszymy się, że nasi nauczyciele akademiccy i doktoranci, podzielą się swoim doświadczeniem, entuzjazmem dydaktycznym oraz zapałem naukowym z Uczestnikami tych zajęć.

Tegoroczna V Edycja Dni Akademickich, kolejny już raz, zapowiada się imponująco pod względem ilości odwiedzających Wydział Biologii UAM Uczniów, różnorodności tematyki zajęć oraz ilości Naukowców zaangażowanych w jej przeprowadzanie. Przygotowane przez Pracowników Naukowych Wydziału Biologii zajęcia a w szczególności zajęcia laboratoryjne, w których Uczeń samodzielnie przeprowadza lub uczestniczy w doświadczeniu, prowadzi dyskusję na poziomie akademickim oraz samodzielnie wyciąga wnioski, cieszą się wśród Uczniów szkół ponadpodstawowych dużym zainteresowaniem oraz uznaniem.

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Biologii ds. Organizacji Lekcji Akademickich

Dr Zbigniew Czapla


Informację wprowadził/a: Magdalena Dylewska

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.