Prof. UAM dr hab. Maciej Mackiewicz z Wydziału Neofilologii na University of Arizona
Wiadomość, opublikowana 30-01-2018

W pierwszej połowie stycznia prof. UAM dr hab. Maciej Mackiewicz z Instytutu Filologii Germańskiej Wydziału Neofilologii przebywał w ramach wizyty studyjnej na University of Arizona w Tucson, najstarszym uniwersytecie w tym południowo-zachodnim stanie USA.

Profesor Mackiewicz odwiedził Department for German Studies, gdzie podzielił się m.in. wynikami swoich badań przeprowadzonych na dwunastu amerykańskich uczelniach, które dotyczyły tzw. motywacji interkulturowej u uczących się języka niemieckiego jako obcego. Okazją do zaprezentowania problematyki badawczej szerszemu audytorium był wykład wygłoszony w ramach cyklu kolokwiów poświęconych językowi i kulturze niemieckiej. Wykład Intercultural Motivation of American Learners of German as Foreign Language był jednocześnie inauguracją nowego cyklu w semestrze wiosennym 2018, który w Arizonie właśnie się rozpoczął.

Wizyta obejmowała także rozmowy z dyrektorem Department for German Studies, prof. Barbarą Kosta, oraz z prof. Albrechtem Classenem i prof. Peterem Ecke. Rozmowy dotyczyły współpracy badawczej i konferencyjnej, ale poruszono także kwestię ew. udziału studentów Wydziału Neofilologii w programie studiów doktoranckich (Joint PhD in Transcultural German Studies) realizowanym przez University of Arizona we współpracy z Uniwersytetem w Lipsku.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.