Konferencja - seminarium: Dziedzictwo: wyobraźnia – zmysły – narzędzia
Wydarzenie, rozpoczyna się 12-03-2018

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, Wydział Nauk Społecznych UAM oraz Regionalne Obserwatorium Kultury UAM zapraszają do udziału w konferencji - seminarium: Dziedzictwo: wyobraźnia – zmysły – narzędzia, która odbędzie się 12 marca 2018 roku w Bramie Poznania ICHOT przy ul. Gdańskiej 2.

Celem konferencji jest poszerzenie dyskusji o muzealnictwie i instytucjach pamięci o kwestie emocji, wyobraźni, zmysłów osób zapraszanych do miejsc dziedzictwa, jak też użycia przez organizacje kulturalne narzędzi i technologii służących publiczności, zwiększających jej kompetencje, wiedzę i wrażliwość na dziedzictwo poprzednich pokoleń.

Wśród zaproszonych prelegentów będą: Krzysztof Czyżewski (ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”), Alicja Knast (Muzeum Śląskie w Katowicach), dr Antoni Bartosz (Muzeum Etnograficzne w Krakowie), Jan Ołdakowski (Muzeum Powstania Warszawskiego), Marta Siembab (Senselier), Krzysztof Tkaczyk (New Amsterdam), prof. Justyna Humięcka – Jakubowska (Instytut Muzykologii WH UAM), Robert Mirzyński (Brama Poznania), dr Łukasz Przybylski, dr Marcin Poprawski, dr Marek Chojnacki (WNS UAM).

Więcej informacji o programie i sposobie rejestracji na konferencję można znaleźć pod linkiem:

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Jeleń