Zakład Poradnictwa Społecznego i Wydział Studiów Edukacyjnych w sieci UNESCO Unitwin Network
Wiadomość, opublikowana 20-02-2018

Z przyjemnością informujemy, iż sukcesem zakończyły się działania Zakładu Poradnictwa Społecznego zainaugurowanie w 2016 roku. Zakład Poradnictwa Społecznego został włączonydo projektu UNITWIN NETWORK- międzynarodowa sieć uniwersytecka, działającego w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO). Kierownikiem projektu: Life designing – poradnictwo i edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju i godnej pracy została prof. zw. dr hab. Magdalena Piorunek, funkcję koordynatora projektu powierzono dr Joannie Kozielskiej.

Ogólnym celem projektu, do którego przystąpił Zakład Poradnictwa Społecznego reprezentując Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest wymiana doświadczeń i poprawa wydajności w projektowaniu poradnictwa całożyciowego uwzględniającego aspekty edukacji i kariery zawodowej we wszystkich krajach przystępujących do projektu. Uniwersytety, które zostały przyjęte do Sieci UNITWIN to: Uniwersytet Wrocławski, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Francja: Uniwersytet de Bordeaux, Argentyna: Uniwersytet w Buenos Aires, Szwajcaria- Uniwersytet w Lozannie, Portugalia – Uniwersytet w Lizbonie, Islandia- Uniwersytet Islandzki w Reykjavik, Brazylia- Uniwersytet w Sao Paulo, Włochy- Uniwersytet w Padvie, Uniwersytet we Florencji, Kanada –Uniwersytet Laval, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej- Uniwersytet Lesley (w Cambridge, Massachusetss), Republika Południowej Afryki- Uniwersytet w Pretorii, Finladia- Uniwersytet Wschodniej Finlandii w Kuopio.

Pierwszą wspólną inicjatywą, stanowiącą jednocześnie inauguracją projektu, będzie konferencja naukowa organizowana we Wrocławiu przez Katedrę UNESCO Uniwersytetu Wrocławskiego w dniach 24-25 maja 2018 pod tytułem: Całożyciowe poradnictwo w zakresie solidarności, sprawiedliwości społecznej i dialogu w zróżnicowanym świecie.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki