Wielki test baz: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate
Wiadomość, opublikowana 02-03-2018

Biblioteka Uniwersytecka serdecznie  zaprasza  do korzystania z dostępu testowego do baz Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate od 1 marca do 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym, w większości niedostępnych w aktualnie prenumerowanych zasobach.

Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost UAM oraz bezpośrednio z poniższych linków:

Academic Search Ultimate - Wejście do baz

Business Source Ultimate - Wejście do baz

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIACH:

Academic Search Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 10.00  - link do sesji

7.03 (środa) o godz. 11.00  - link do sesji

Business Source Ultimate

6.03 (wtorek) o godz. 11.00link do sesji

7.03 (środa) o godz. 10.00link do sesji

Academic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

Business Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot