Zaproszenie do współpracy – Zespół ds. rankingów
Wiadomość, opublikowana 23-03-2018

Szanowni Państwo,

rankingi szkół wyższych stały się nieodłączną częścią naszej rzeczywistości, i mówiąc o sukcesach uniwersytetu, odnosimy je także do aktualnych zestawień i miejsc, na których lokuje się nasza uczelnia.

Rankingi, tworzone w oparciu o skomplikowane metodologie, których zrozumienie jest istotne także dla podejmowania odpowiednich działań, oceniają nie tylko obszar badań i kształcenia, ale coraz mocniej analizują kwestie związane z naszymi relacjami z otoczeniem społecznym czy współpracą z pracodawcami. Istotnym elementem zrozumienia rankingów jest również analiza danych bibliometrycznych mierzących wpływ prac naukowych.

Mając to na uwadze, chciałbym utworzyć zespół, który będzie pracować nad poznaniem mechanizmów rządzących rankingami i ich przełożeniem na naszą rzeczywistość. Będę zobowiązany za włączenie się do tych działań, zdając sobie sprawę, że stanowią one dla nas wyzwanie.

Proszę osoby zainteresowane współpracą o kontakt na adres: rankingi@amu.edu.pl.

Z poważaniem,

prof. dr hab. Andrzej Lesicki

Rektor UAM

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.