Promocja książki Obecność Wieczności autorstwa Janusza Kucharczyka
Wiadomość, opublikowana 13-03-2018

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Januszem Kucharczykiem autorem książki Obecność Wieczności podejmującą kwestię relacji pomiędzy wiarą, filozofią a kulturą. Moderatorem spotkania będzie prof. Krzysztof Brzechczyn (Instytut Filozofii UAM)

Książka Obecność wieczności pobudza do spojrzenia na codzienne rzeczy i oczywiste sprawy w sposób inny niż zwykle. Dzięki temu czytelnik będzie mógł dostrzec pod warstwą banału coś, co mówi o rzeczywistości innej, o porządku odmiennym, niż ten na ogół doświadczany. Jeśli się to uda, cel niniejszej publikacji zostanie osiągnięty. Książka została podzielona na cztery rozdziały: Stąd do wieczności, Z Bożej wieczności do ludzkiej historii, Refleks wieczności w porządku doczesnym i Kultura i Sacrum, czyli wieczność w doczesności.

Oto link do książki

http://slowoprawdy.pl/product.php?id_product=33

Słowo o autorze: Janusz Kucharczyk, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii oraz magister filozofii klasycznej. Wykładowca apologetyki, języków klasycznych, patrologii i psychologii na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznych w Warszawie. Zajmuje się kwestiami z pogranicza filozofii, nauk przyrodniczych i religii oraz wpływem tychże na kulturę. Prowadzi badania m in. nad nowym ateizmem i kwestiami wiara-rozum oraz zajmuje się popularyzacją historii filozofii; tłumacz dzieł Jana Kalwina.

Promocja odbędzie się w piątek 23 marca w godz. 18:00-20:00 w kawiarni Sweet Surrender w Poznaniu, przy ul. Krasińskiego 1/1

Informację wprowadził/a: Bartosz Woźniak

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.