Prof. Marceli Kosman odznaczony medalem im. Jana Amosa Komeńskiego
Wiadomość, opublikowana 03-04-2018

Podczas wernisażu „Fascynujący labirynt świata i raj serca Jana Amosa Komeńskiego” profesor Marceli Kosman został odznaczony Medalem im. Jana Amosa Komeńskiego za popularyzację idei Jana Amosa Komeńskiego. Uroczystość odbyła się we wtorek, 20 marca w budynku głównym Muzeum Okręgowego w Lesznie. Odznaczenie zostało przyznane przez Narodowe Muzeum Pedagogiczne i Bibliotekę J.A. Komeńskiego w Pradze.

Profesor Kosman w swojej działalności naukowej poświęca wiele uwagi czeskiej literaturze, współpracuje z czeskimi historykami i czeskimi instytucjami, do których należy Narodowe Muzeum Pedagogiczne i Biblioteka im. J. A. Komeńskiego w Pradze. Jego recenzje publikacji poświęconych Komeńskiemu ukazywały się w polskich czasopismach naukowych. W „Roczniku Leszczyńskim” ukazał się również artykuł Profesora poświęcony działalności praskiego muzeum.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.