Konferencja „Zapomniane, nieuśmierzone...” Pamięć, zapomnienie, trauma w twórczości Włodzimierza Odojewskiego
Wydarzenie, trwa od 11-04-2018 do 12-04-2018

W dniach 11-12 kwietnia 2018 roku Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz poznański oddział Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają na drugie spotkanie badaczy twórczej biografii Włodzimierza Odojewskiego – na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Zapomniane, nieuśmierzone...” Pamięć, zapomnienie, trauma w twórczości Włodzimierza Odojewskiego.

Wydarzenie odbywać się będzie w Collegium Maius, w Salonie Mickiewicza pod Kopułą (IV piętro).

Konferencji towarzyszy wystawa "Jedźmy, wracajmy. Drogi życia i szlaki twórcze Włodzimierza Odojewskiego" Bibliotece Raczyńskich (Galeria Atanazego, plac Wolności 19), która zostanie otwarta 11 kwietnia podczas wernisażu o godz. 18.00. Uświetni go występ poznańskich artystów – Janusza Andrzejewskiego, aktora Teatru Nowego, oraz Piotra Orlińskiego, kompozytora, klarnecisty i chórzysty.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na FB