Nowe czytanie Szwejka
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-04-2018

Studenckie Koło Naukowe Europy Środkowej wraz z Biblioteką Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej im. Józefa Tomasza Pokrzywniaka serdecznie zaprasza na Nowe czytanie Szwejka, które rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 15:00. Z okazji premiery nowego przekładu Przygód dobrego wojaka Szwejka czasu wojny światowej autorstwa Antoniego Kroha w serii „Biblioteki Narodowej” spotkamy się, by inaugorować małą wystawę i wspólnie zastanowić się nad fenomenem postaci Szwejka w polskiej kulturze oraz posłuchać fragmentów powieści odczytanych przez zaproszone grono wykładowczyń i wykładowców WFPiK.

Program:

15:00   Szwejk jestem. Otwarcie wystawy w Bibliotece WFPiK

15:20   Prelekcja: „Szwejk jakiego (nie) znamy. Kanon i popkultura” oraz czytanie fragmentów powieści (Sala Teatralna WFPiK)

Wydarzenie pod patronatem Wydawnictwa Ossolineum.

Patronaty honorowe: Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz Konsul Honorowa Republiki Czeskiej Renata Mataczyńska

Patronat medialny: Radio Meteor

Informację wprowadził/a: Małgorzata Grajdek