Konferencja naukowa "Międzynarodowe Interdyscyplinarne Forum Azja-Europa" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wydarzenie, trwa od 09-04-2018 do 11-04-2018

Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej wspólnie przez Koło Naukowe Studiów Azjatyckich UAM, funkcjonujące przy Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Koło Naukowe Futurum Europae, działające przy Wydziale Prawa i Administracji UAM, która odbędzie się w dniach 10–11 kwietnia 2018 roku.

Relacje między Europą oraz Azją na przestrzeni ostatnich lat ulegają coraz to większemu zacieśnieniu. Zwłaszcza w wyniku zawieranych porozumień, budowy nowych połączeń infrastrukturalnych, czy też podejmowanej współpracy w sferze kultury, znaczenie Azji z punktu widzenia europejskiej polityki zagranicznej, w jej politycznym jak i gospodarczym wymiarze niewątpliwie wzrasta, a relacje z partnerami z szeroko rozumianego Wschodu ulegają intensyfikacji na szczeblu międzynarodowym zarówno w formie bilateralnych umów zawieranych pomiędzy państwami, jak również w zakresie rozwoju współpracy regionalnych organizacji funkcjonujących na obu kontynentach.
Tym zagadnieniom poświęcona będzie konferencja, której program można znaleźć w załączniku.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki