Wykład Profesora Lionela Bently i warsztaty "Workshop - moot in trade mark law"
Wiadomość, opublikowana 10-04-2018

W poniedziałek 26 marca na naszym Wydziale gościł autorytet z zakresu prawa własności intelektualnej, profesor Lionel Bently z University of Cambridge. Wykładowi Profesora towarzyszyły warsztaty dla studentów  języku angielskim.

W poniedziałek 26 marca na naszym Wydziale gościł autorytet z zakresu prawa własności intelektualnej, profesor Lionel Bently z University of Cambridge. Profesor wygłosił wykład na temat: 'Claims, Notice and Property Definition in the Law of Trade Marks.' Aktualnie dostępny na naszym kanale YouTube. Wykład spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów, jak również praktyków. Wykładowi Profesora towarzyszyły warsztaty dla studentów  języku angielskim. Warsztaty rozpoczęły się sesją poranną, podczas której pani Denise Ashmore wprowadziła studentów w techniki przygotowania wystąpień w konkursach typu moot court. Następnie studenci podzieleni na grupy opracowywali swoje ustne stanowiska występując po jednej ze stron fikcyjnego sporu, dotyczącego rejestracji unijnego znaku towarowego. W sesji popołudniowej grupy przedstawiły rezultaty swoich działań przed panelem „sędziowskim” złożonym z prof. Bently, pani Denise Ashmore, prof. UAM dr hab. Rafała Sikorskiego i dr hab. Katarzyny Klafkowskiej-Waśniowskiej. Warsztaty zamknęło wygłoszenie rozstrzygnięcia w sporze, przez przewodniczącego panelu, prof. Lionela Bently. Zarówno wykład, jak i warsztaty stanowiły doskonałą okazję do zdobycia nie tylko wiedzy w zakresie prawa znaków towarowych, ale i umiejętności prawniczej argumentacji w języku angielskim. Wydarzenie zostało przygotowane wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji oraz British Law Centre. Uczestnikom warsztatów serdecznie gratulujemy, a wszystkich studentów zachęcamy do zainteresowania kursem prawa brytyjskiego: http://www.britishlawcentre.co.uk/poznan/.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok