Finał „Akcji-integracji” na WFPiK
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-05-2018

7 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej odbędzie się finał „Akcji-integracji”. Pod tą nazwą kryje się szereg działań, które podejmowane są w trwającym roku akademickim w celu wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, jak również zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na temat funkcjonowania tych osób i szukanie rozwiązać pozwalających przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności, bariery społeczne i komunikacyjne. Ważnym efektem podejmowanych działań jest budowanie wizerunku Wydziału bliskiego Studentowi z niepełnosprawnością.

W ramach „Akcji-integracji” przygotowany został kurs polskiego języka migowego i warsztaty z komunikacji interpersonalnej. Ponadto nawiązana została współpraca z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. W czerwcu planowany jest obóz naukowo-integracyjny „Między ciszą a ciszą”, w którym udział wezmą studenci WFPiK oraz studenci niesłyszący UAM.

7 maja w Collegium Maius zostanie otwarta wystawa fotograficzna „440 km po zmianę”. Ponadto zainteresowani będą mogli skorzystać ze stoiska „Zmień perspektywę” i spojrzeć na świat oczami osób z niepełnosprawnościami. Będzie również okazja zapoznać się z dostępnymi formami wsparcia studentów z niepełnosprawnościami, które oferuje Wydział.

O godz. 12.00 w Salonie Adama Mickiewicza pod Kopułą odbędzie się finał konkursu na najlepszą pracę w wydziałowej kampanii społecznej oraz debata na temat barier w funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnościami na uczelni i wyrównywania szans w edukacji. Udział w debacie w roli panelistów wezmą m.in. Prorektor ds. studenckich – prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, Pełnomocnik Rektora ds. studentów z niepełnosprawnościami – mgr Anna Rutz, prof. dr hab. Wojciech Otto, dr Magdalena Baer, mgr Anna Nabiałek oraz przedstawicielka studentów – Maria Skoczyńska.

Program finału "Akcji-integracji"

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska