Zakończenie projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”, realizowanego przez Instytut Socjologii UAM w ramach programu Santander Univesidades.
Wiadomość, opublikowana 29-05-2018

11 czerwca odbędzie się seminarium prezentujące podstawowe założenia, przebieg i rezultaty projektu „W stronę relacyjnych form korzystania z usług bankowych”. Projekt był realizowany w ramach programu Santander Universidades, w którym Bank Zachodni WBK wspiera badania naukowe i szkolnictwo wyższe.

Zrealizowane badania charakteryzowały się innowacyjnymi założeniami metodologicznymi, które zostaną przedstawione podczas seminarium. Interdyscyplinarny zespół badawczy wykorzystywał w badaniach testy i zmienne psychograficzne oraz badania jakościowe w perspektywie metody biograficznej i badań wizualnych. W rezultacie wyróżnione zostały różne ścieżki korzystania z usług bankowych, jak również relacje pomiędzy tymi usługami. Istotnym elementem badań było zwrócenie uwagi na sytuacyjny aspekt praktyk społecznych związanych z korzystaniem z usług bankowych. W trakcie prezentacji i dyskusji zwrócimy również uwagę na dobre praktyki współpracy akademickiej z otoczeniem społecznym.

Seminarium odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca o godz. 11:00 w Instytucie Socjologii UAM (ul. Szamarzewskiego 89), sala 107 w budynku D.

Informację wprowadził/a: Bartosz Woźniak