Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM
Wiadomość, opublikowana 30-05-2018

21 maja 2018 r. Instytut Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii UAM gościł uczniów z Zespołu Szkół Społecznych w Grzybowie, Zespołu Szkół Zakonu Pijarów oraz Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu.

Uczniowie wzięli udział w multimedialnym wykładzie pt. „Mit Matki Niemki” przygotowanym przez pana dra hab. Marka Rajcha z Zakładu Polsko-Niemieckich Stosunków Literackich oraz jego studentów.

Goście mieli sposobność zapoznać się ze zmieniającą się na przestrzeni wieków rolą Matki Niemki oraz uczestniczyć w konkursie z nagrodami.

Agnieszka Pawłowska-Balcerska

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb