Konferencja Polskiego Towarzystwa Językoznawstwa Kognitywnego
Wydarzenie, trwa od 24-09-2018 do 26-09-2018

Zakład Językoznawstwa Kognitywnego Wydziału Anglistyki UAM w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić na konferencję "Językoznawstwo Kognitywne w roku 2018", która odbędzie się w dniach 24-26 września br. Motyw przewodni konferencji to „Wzorce multimodalne w poznaniu i komunikacji”. Dzień wcześniej, 23 września, odbędą się warsztaty metodologiczne z technik badawczych. Miejsce konferencji: Collegium Novum, Al. Niepodległości 4 Poznań.

Konferencja PTJK to doroczne wydarzenie zrzeszające naukowców z dziedziny językoznawstwa, literaturoznawstwa, filozofii, psychologii i kognitywistyki, których łączy zainteresowanie relacją pomiędzy procesami myślowymi a komunikacją. Skierowana jest do badaczy zainteresowanych tematem, doktorantów, studentów i pasjonatów. Mile widziani są również nauczyciele. 

Wydarzenie to rokrocznie przyciąga znamienitych badaczy i badaczki z całego świata. W tym roku wsród zaproszonych gości znajdują się Barbara Dancygier (University of British Columbia), Cornelia Müller (Europa-Universität Viadrina Frankfurt), Anatol Stefanowitsch (Freie Universität Berlin), Johanna Kissler (University of Bielefeld) oraz Katarzyna Bromberek-Dyzman (UAM Poznań). Podczas konferencji nie tylko można będzie wysłuchać ich wykładów, ale również wziąć udział w wielu stymulujących dyskusjach na tematy naukowe oraz zapoznać się z szeregiem technik badawczych, w tym okulografią, użyciem czujników ruchu do badań nad gestem, statystyką w językoznawstwie korpusowym i oprogramowaniem e-prime. Wykładów wysłuchać będzie można w języku polskim oraz angielskim. 

KONTAKT: http://wa.amu.edu.pl/ptjk2018 lub ptjk2018@wa.amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Marcin Turski

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.