Dr Jakub Ciążela laureatem prestiżowego stypendium Fundacji Nauki Polskiej START
Wiadomość, opublikowana 05-06-2018

Dr Jakub Ciążela związany z Instytutem Geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został laureatem prestiżowego stypendium Fundacji Nauki Polskiej START skierowanego do najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł. W tym roku otrzyma je stu młodych badaczy reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, a tylko jedno z nich przyznano geologowi.

Jakub Ciążela bada migrację cennych metali między płaszczem Ziemi a dnem oceanu i powstawanie oceanicznych złóż metali. Ostatnie wyniki tych badań opublikowano w renomowanych czasopismach Geology (2017) oraz Geochimica et Cosmochimica Acta (2018). Opiekunem naukowym Jakuba jest prof. zw dr hab. Andrzej Muszyński, a w badaniach uczestniczą również dr Marcin Siepak oraz studenci geologii Bartosz Pieterek i Jakub Jaworski.

Więcej informacji o programie START i pełna lista laureatów znajduje się na stronie Fundacji Nauki Polskiej: www.fnp.org.pl/stypendia-start-2018-przyznane/

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński