Warsztaty Geograficzne "Armenia i Gruzja 2018"
Wydarzenie, trwa od 24-08-2018 do 06-09-2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Geograficznych organizowanych przez pracowników Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, które odbędą się w Gruzji i Armenii. Położenie tych krajów między Morzem Czarnym a tzw. Wielkim i Małym Kaukazem, styczność z kulturami Europy i Azji oraz uwarunkowania historyczne sprawiły, że państwa te charakteryzują się dużą różnorodnością środowiska przyrodniczego i społeczno-kulturowego.

Jednocześnie stosunkowo niewielkie powierzchnie tych krajów dają możliwość odwiedzenia większości ich regionów w krótkim czasie. Program wyjazdu obejmuje trasę: Erewań – Eczmiadyn – Giurmi – Airwank – Sewan - Tbilisi – Kachetia (Alaverdi, Telavi, Signagi, Bodbe) – Górna Kartlia (Gori, Upliciche) - Imeretia (Kutaisi, Gelati, Sataplia Karst) – Guria – Adżaria (Batumi) - Samcche-Dżwachetia (Borżomi, Abastumani, Wardzia) – Mccheta-Mtianetia (Mccheta, Ananuri, Kazbegi, Gergeti), uwzględniając punkty najcenniejsze pod względem przyrodniczym, jak i kulturowym.

Podczas Warsztatów przedstawione zostaną zagadnienia związane z geologią, geomorfologią, klimatem, hydrologią odwiedzanych terenów, uwypuklone kwestie georóżnorodności i bioróżnorodności środowiska przyrodniczego, jak również zróżnicowania społeczno-gospodarczego i kulturowego Gruzji oraz Armenii.

Bliższe informacje na stronie www http://ptg.home.amu.edu.pl/warsztaty-geograficzne-armenia-i-gruzja-2018/

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński