Spotkanie z Przyrodą "Ziołowe sekrety natury" w Collegium Polonicum w Słubicach
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-06-2018

Zapraszamy na ostatnie przedwakacyjne Spotkanie z Przyrodą w Collegium Polonicum w Słubicach.  O "Ziołowych sekretach natury" opowie Roksana Lubkowska, pracownik do spraw edukacji w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 czerwca br. o godz. 18:00 w sali nr 18. Uczestnicy spotkania poznają sekrety ludowej mądrości – prelegentka opowie o znaczeniu ziół dla naszych przodków czy roślinach uznawanych za chwasty, a mogących pomóc w pokonaniu różnych dolegliwości.
„Zapraszamy każdego kto chce poznać odpowiedź na takie pytania jak: czy dziurawiec jest dziurawy, a krwawnik krwawi? Jak dawniej usypiano dzieci? Jak przygotować syrop z kwiatów bzu czarnego? Czy rośliny lecznicze mogą być niebezpieczne dla ludzi? Może ludzie mogą stanowić zagrożenie dla roślin leczniczych?” – zachęca Natalia Duer z Fundacji Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!

Informacja udziela:

Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych