I Forum Maius
Wiadomość, opublikowana 19-06-2018

24 maja na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM odbyło się pierwsze Forum Maius. Jest to podjęta przez Zespół ds. współpracy z otoczeniem gospodarczym, społecznym i kulturalnym inicjatywa szerokiej współpracy między biznesem a WFPiK.

W dwugodzinnym spotkaniu, które poprowadził Dziekan WFPiK prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz uczestniczyli: Małgorzata Animucka, Dyrektor Biura Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan; Janusz Jankowiak, Prezes Zarządu PLANTINOVA Sp. z o.o.; Jacek Kulik, Dyrektor ds. rozwoju, TEB Edukacja sp. z o.o., Wiceprezes Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców LEWIATAN, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego „Pro Academia”; Ewa Maza, CEO & Founder z firmy Sans Souci; Regina May, właścicielka firmy Duety szkoleniowe; Agata Pawlak-Jaszczak, wspólnik i radca prawny z kancelarii Norek i Wspólnicy. Ze strony WFPiK w spotkaniu udział wzięło grono dziekańskie a także dyrektorzy wszystkich instytutów i członkowie Zespołu ds. współpracy z otoczeniem gospodarczym, społecznym i kulturalnym.

Zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z ofertą Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej skierowaną nie tylko do studentów, ale też otoczenia społeczno-gospodarczo-kulturalnego. Zwiedzili nasze sale posiedzeń, bibliotekę oraz Laboratorium Eksperymentalnych Mediów im. Stanisława Lema. Podsumowaniem spotkania była dyskusja, która w niedalekiej przyszłości zaowocuje wspólnymi projektami i przedsięwzięciami.

W organizację spotkania w sposób szczególny zaangażowali się dr hab. Ewa Krawiecka oraz dr hab. Konrad Dominas.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska