Promujemy ORCID na UAM
Wiadomość, opublikowana 25-06-2018

Szanowni Państwo, Pracownicy nauki, zwracamy się do Państwa z prośbą o zakładanie własnych profili ORCID. Open Researcher and Contributor ID (https://orcid.org/) jest uniwersalnym standardem identyfikującym naukowca. Ten unikalny identyfikator cyfrowy umożliwia rozróżnienie autorów o tym samym nazwisku i odpowiednie przypisanie publikacji do osoby w bazach naukowych, takich jak  Scopus, Web of Science i innych. Stworzenie i zgłoszenie własnego identyfikatora zajmuje chwilę i jest wolne od opłat.

Zarejestrowanie własnego profilu ORCID jest ważne ze względu na założenia tzw. Ustawy 2.0, z których wynika, że identyfikator elektroniczny ORCID ma być obowiązkowy dla każdego nauczyciela akademickiego. Posiadanie własnego profilu ORCID będzie stanowić podstawę do przeprowadzenia ewaluacji osiągnięć naukowych.

Biblioteka Uniwersytecka przy współpracy z Uniwersytecką Sekcją Filmową UAM przygotowała materiały filmowe, które posłużyć mają jako instruktaż do zakładania oraz napełniania profilu ORCID. Ponadto Biblioteka Uniwersytecka, wraz z bibliotekami wydziałowymi, oferuje swoje wsparcie i pomoc przy zakładaniu identyfikatora ORCID.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami filmowymi przygotowanymi przez Bibliotekę Uniwersytecką oraz Uniwersytecką Sekcję Filmową:

Promujemy ORCID na UAM 

Zakładanie konta ORCID

Edycja profilu w ORCID 

Dodawanie publikacji do konta ORCID 

Informacje dostępne również na stronie:  http://lib.amu.edu.pl/orcid/

Informację wprowadził/a: Anna Dodot

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.