Wizyta Rektora Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu Bryzgowijskim na UAM
Wiadomość, opublikowana 27-06-2018

W dniach 22-24 czerwca 2018 r. na zaproszenie JM Rektora UAM, profesora Andrzeja Lesickiego, gościł w Poznaniu profesor Hans-Jochen Schiewer, Rektor Albert-Ludwigs-Universität we Fryburgu Bryzgowijskim. Jest on także Rektorem uczelni, znanej jako EUCOR (The European Campus), którą tworzą sfederowane uniwersytety we Fryburgu, Strasbourgu, Bazylei, Mulhouse oraz Karlsruhe Institut für Technologie. Podczas spotkania obaj Rektorzy podpisali list intencyjny w sprawie woli przystąpienia UAM do realizowanego projektu utworzenia uniwersytetu europejskiego na bazie istniejącej już federacji pięciu wspomnianych uniwersytetów nadreńskich, a także tworzenia wspólnych programów studiów i prowadzenia badań.

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna