Promocja książki dra Emiliana Prałata "Miejsca i Sztuka. Choryń"
Wydarzenie, rozpoczyna się 07-09-2018

Zapraszamy na promocję książki dra Emiliana Prałata pt. "Miejsca i Sztuka. Choryń". Publikacja przybliża historię, postacie a przede wszystkim sztukę związaną z miejscowością, w której Mickiewicz napisał "Redutę Ordona", w której do chrztu podawał córkę ówczesnych właścicieli, w której mieszkał jeden z dowódców powstania styczniowego - Edmund Taczanowski. Również temu rodowi poświęcono wiele uwagi, eksponując niepublikowane dotychczas materiały archiwalne ze zbiorów prywatnych.

Poniżej zamieszczamy plan promocji:

16:00 | dziedziniec przed dworem w Choryni | część oficjalna | powitanie gości | przemówienia | okolicznościowy wykład

17:15 | dziedziniec | pokaz grupy rekonstrukcyjnej (scena z powstania styczniowego) oraz występ Chóru Arion w repertuarze patriotycznym i z premierowym wykonaniem pieśni „Taczanowski dobry był”

18:00 | koncert w wykonaniu młodych talentów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie – Zofii Miler (wiolonczela), Niny Schwarz (skrzypce), Zuzanny Spławskiej (flet), Alicji Kowalskiej (flet), Filipa Kaucha (fortepian), Adriana Szczepaniaka (fortepian), Borysa Karmelskiego (trąbka) oraz Igora Schwarza (gitara) z akompaniamentem mgr Katarzyny Wojtkowiak | pokaz grupy rekonstrukcyjnej (scena z powstania wielkopolskiego) | złożenie kwiatów przy grobowcu Taczanowskich

19:30 | dziedziniec | bankiet kawowo-staropolski

W trakcie promocji zaprezentowane zostaną dwie okolicznościowe wystawy „Taczanowscy i Choryń” przygotowana przez dra Emiliana Prałat, prezentująca dzieje rodu i miejscowości w oparciu o niepublikowane źródła oraz „Drogi niepodległości” opracowana przez Archiwum Państwowe w Lesznie.

Dla najmłodszych kącik plastyczny.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej oraz FB.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska