IV Edycja Konkursu "Studia z Przyszłością"
Wiadomość, opublikowana 11-09-2018

Wyróżniamy wartościowe i nowoczesne kierunki studiów.

Zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego Studia z Przyszłością, którego organizatorem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Certyfikatem Studia z Przyszłością, już po raz kolejny, wyróżnimy najlepsze polskie kierunki studiów. Na nasz Certyfikat mają szansę kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Przyznany w konkursie Certyfikat to prestiż, promocja kierunku oraz dowód na wysoką jakość kształcenia. Gala Finałowa Konkursu "Studia z Przyszłością" odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia do Konkursu na stronie internetowej

Zgłoszenia w tegorocznej edycji Konkursu przyjmujemy do 14 grudnia 2018 r.

Do Programu Studia z Przyszłością mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich, jak również studia podyplomowe, doktoranckie oraz specjalności, prowadzone w polskich szkołach wyższych. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W Komisji zasiądą również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Kierunek studiów może zostać zgłoszony do Konkursu zarówno przez Rektora uczelni, jak i kierownika podstawowej jednostki organizacyjnej (np. dziekana wydziału) czy też kierownika jednostki nadzorującej merytorycznie kształcenie na danym kierunku (np. dyrektora instytutu, kierownika katedry). Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie na adres Organizatora wypełnionego Kwestionariusza akredytacyjnego wraz z załącznikiem w postaci opisu efektów kształcenia dla zgłaszanego kierunku (dokument w formacie WORD lub PDF).

Szczegółowe informacje:

-Zgłoszenie do Konkursu