Rozpoczyna się nowa edycja cyklu „Uniwersyteckie Wykłady na Zamku”
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-10-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja UAM oraz Centrum Kultury „Zamek” rozpoczynają kolejną edycję cyklu „Uniwersyteckie Wykłady na Zamku”. Podczas pierwszego spotkania wykład wygłosi prof. UAM dr hab. Jarosław Liberek z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

"Uniwersyteckie Wykłady na Zamku" to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Fundacji UAM oraz  Centrum Kultury "Zamek",  stanowiące nawiązanie do przedwojennych Wykładów Otwartych prowadzonych przez pracowników ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego, który w okresie międzywojennym miał swoją siedzibę m.in. w zamku.
Podobnie jak w minionych latach wykładowcami będą naukowcy o uznanej renomie z różnych wydziałów Uniwersytetu. Wykłady obywać się będą w drugie wtorki każdego miesiąca i są otwarte dla całej społeczności Miasta Poznania.

Pierwsza prelekcja w tym cyklu odbędzie się 9 października 2018 r. o godzinie 18.00 w Sali Prób Centrum Kultury „Zamek”. Wykład wygłosi prof. UAM dr hab. Jarosław Liberek z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, a jego tytuł brzmi: "Filolog na tropach zwyczajów konwencji i norm".

Plakat Wykładu na Zamku X

Informację wprowadził/a: Anna Krajewska-Zastrożna