Wizyta Profesorów z Uniwersytetu w Jaén
Wydarzenie, rozpoczyna się 15-10-2018

W dniu 15 października br. w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w ramach programu ERASMUS + gościć będą Profesorowie Juan Carlos Rodríguez-Cohard oraz Antonio Garrido Almonacid z Uniwersytetu w Jaén.

Profesor Juan Carlos Rodríguez-Cohard jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie ekonomii. Na Uniwersytecie w Jaén kieruje studiami typu master z ekonomii i rozwoju terytorialnego oraz czasopismem naukowym Revista de Estudios Empresariales (Second Era). Jego prace na temat lokalnego i regionalnego rozwoju gospodarczego, szczególnie koncentrujące się na przedsiębiorczości, regionalnej polityce innowacji, rozwoju obszarów wiejskich i instytucjach ukierunkowanych terytorialnie, zostały opublikowane w krajowych i międzynarodowych czasopismach naukowych.

Profesor Antonio Garrido Almonacid jest profesorem tytularnym działającej w ramach Uniwersytetu w Jaén Politechniki (Escuela Politécnica Superior) na Wydziale Inżynierii Kartograficznej Geodezji i Fotogrametrii. Jego zainteresowania badawcze dotyczą systemów informacji przestrzennej – GIS.

PLAN WIZYTY:

– 10.30 do 11.30 – w sali nr 4 Collegium Geographicum prof. JUAN CARLOS RODRÍGUEZ-COHARD wygłosi wykład pt. „INSTITUTIONAL CHANGE IN EMBEDDED ACTIVITIES: AN ENDOGENOUS DEVELOPMENT APPROACH”,

– 11.45 - kawa w Instytucie – spotkanie z Dyrekcją i zainteresowanymi pracownikami, oprowadzenie po Wydziale i Instytucie,

– 12.30 – spotkanie prof. Juana Carlosa Rodrígueza - Coharda z prof. UAM dr hab. Pawłem Churskim   i doktorantem w IGSEiGP mgr Dawidem Ochotą,

– 13.30 – spacer po Kampusie, obiad.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński