Okolicznościowy znaczek Poczty Polskiej
Wiadomość, opublikowana 03-10-2018

Informujemy, że Poczta Polska w roku bieżącym wydała okolicznościowy znaczek pocztowy z Profesorem Tadeuszem Malińskim - Honorowym Obywatelem Śremu. Przypomnijmy, iż Profesor Maliński jest absolwentem Wydziału Chemii naszej uczelni oraz to, że w roku 2014 został uhonorowany tytułem Doktora Honoris Causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ten zaszczytny tytuł został nadany Panu Profesorowi w uznaniu za jego ogromny dorobek naukowy, w tym za pionierskie odkrycia w biotechnologii i diagnostyce medycznej. Jego największym osiągnięciem było zbudowanie pierwszej w świecie nanoelektrody mierzącej in vivo, w czasie rzeczywistym, ilość tlenku azotu w pojedynczych komórkach. Za swoją wieloletnią pracę i stosowanie nowatorskich metod Profesor Maliński był wielokrotnie nagradzany oraz wyróżniany min. tytułami Doktora Honoris Causa pięciu innych Uniwersytetów. Co warto również podkreślić imieniem Pana Profesora został nazwany szpital miejski w Śremie.

Informację wprowadził/a: Jerzy Stanek

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.