Oficjalne otwarcie Ogródka Geodezyjno – Kartograficzno – Geomatycznego
Wiadomość, opublikowana 26-10-2018

Dnia 25 października 2018 roku o godzinie 14:00 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie Ogródka Geodezyjno – Kartograficzno – Geomatycznego. Oficjalnego otwarcia dokonał Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki oraz zespół dziekański Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, któremu przewodniczył Dziekan Prof. UAM dr hab. Leszek Kasprzak.

W otwarciu udział wzięli główni twórcy i projektanci tej  akademickiej stacji: Prof. dr hab. Beata Medyńska-Gulij, mgr inż. Maciej Smaczyński oraz pozostali pracownicy Zakładu Kartografii i Geomatyki. W uroczystości także uczestniczyli: przedstawiciele Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich, pracownicy wydziału oraz blisko 100 studiujących na trzech rocznikach kierunku „Geodezja i Kartografia”. Powstały jako pierwszy w Europie Ogródek Geodezyjno – Kartograficzno – Geomatyczny  przy Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych ma na celu służyć jako pole ćwiczebne i doświadczalne dla studiujących na geodezji i kartografii oraz do prowadzenia zajęć z geodezji, kartografii, topografii i geomatyki. Fotografie z otwarcia w załączeniu.

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński