"V Dni Kilonii w Poznaniu"
Wydarzenie, trwa od 07-11-2018 do 09-11-2018

W dniach od 7 do 9 listopada br. odbędą się „V Dni Uniwersytetu im. Christiana Albrechta w Kilonii w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu", popularnie określanymi jako Dni Kilonii w Poznaniu.

Współpraca z Uniwersytetem im. Christiana Albrechta w Kilonii trwa już 34 lata. Wspólne Dni, organizowane na przemian co 2 lata w Poznaniu i w Kilonii, sprzyjają intensyfikacji wymiany naukowej i dydaktycznej oraz pogłębianiu wzajemnych kontaktów. Dowodem efektywności tej współpracy jest udział pracowników naukowych, doktorantów jak i studentów obu Uczelni  w stażach naukowych, letnich kursach językowych, w lektoratach języka polskiego  oraz niemieckiego.
W październiku 2012 r. został uruchomiony wspólny program studiów „Studia międzykulturowe: Polacy i Niemcy w Europie”, koordynowany przez Prof. Krzysztofa Trybusia z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Prof. Michaela Dueringa z Instytutu Slawistyki CAU w Kilonii.
W kwietniu 2018 r. podjęto decyzję o uruchomieniu programu wspólnych studiów z podwójnym dyplomem w zakresie ochrony środowiska
Na planowane, w dniach 7-9 listopada 2018 r. kolejne Dni Kilonii w Poznaniu, składają się wykłady, zajęcia warsztatowe oraz liczne konferencje tematyczne.
W piątek 9 listopada, od 9.00 do 12.00, planowane jest zwiedzanie miasta Poznania.

Informację wprowadził/a: Joanna Janas