Konferencja: Klasztor na Świętym Krzyżu - skarb polskiej kultury i historii

Konferencja Wydziału Teologicznego UAM oraz Wydziału Historycznego UAM

Klasztor na Świętym Krzyżu - skarb polskiej kultury i historii

16 listopada 2018 r. o godz. 10.00

W 2017 r. klasztor na Świętym Krzyżu został wpisany na listę "Pomników HIstorii". W duchu świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Zakład Historii Kościoła Wydziału Teologicznego we współpracy z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu organizują konferencję naukową pt. "Klasztor na Świętym Krzyżu - skarb polskiej kultury i historii". Celem konferencji jest spojrzenie na blisko 1000-letnią historię klasztoru, od czasu jego założycieli, benedyktynów, przez okres rozbiorów i kasat, aż po lata odbudowy i rewitalizacji, w którą od 1936 r. angażują się dzisiejsi gospodarze, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Dwudniowa konferencja zgromadzi badaczy związanych z ośrodkami naukowymi w Poznaniu, Kielcach, Wrocławiu i Warszawie. Towarzyszyć jej będzie wystawa planszowa "Święty Krzyż - miejsca pamięci". Po inauguracji w pierwszym dniu obrad pozostanie ona do dyspozycji zainteresowanych osób w holu głównym Wydziału HIstorycznego przez ok. 2 tygodnie.

Szczegóły na plakacie.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir