Nabór na stanowisko: Analityk danych badawczych w projekcie POPC
Wiadomość, opublikowana 31-10-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Chemii) poszukuje pracownika na stanowisko "Analityk danych badawczych" w projekcie POPC "Dziedzinowe Repozytorium Otwartych Danych Badawczych", nr umowy POPC.02.03.01-00-0036/18-00. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z partnerów tego projektu, realizowanego w ramach Działania 2.3.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Celem projektu jest stworzenie dziedzinowego repozytorium danych badawczych zawierającego m.in. surowe dane krystalograficzne w postaci synchrotronowych obrazów dyfrakcji promieni rentgenowskich na kryształach makromolekuł biologicznych Przygotowanie schematu metadanych oraz opracowanie zestawów danych, które zostaną udostępnione ramach projektu, będzie koordynowane przez Zakład Krystalografii Wydziału Chemii UAM.
Głównym partnerem projektu, zapewniającym infrastrukturę techniczną oraz obsługę informatyczną, jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW).

Wymagania dla kandydatów na to stanowisko:
*    uzyskany tytuł magistra lub stopień doktora w dziedzinie nauk ścisłych
*    znajomość podstaw rentgenografii i biokrystalografii
*    umiejętność programowania (np. Python / C / C++)
*    dobra znajomość metod pracy naukowej
*    doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych
*    umiejętności komputerowe i statystyczne oraz umiejętności analizy danych
*    bardzo dobra znajomość języka angielskiego
*    komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej.
Opis zadań/ zakres obowiązków na stanowisku Analityk danych badawczych w projekcie "Dziedzinowe Repozytorium Otwartych Danych Badawczych":
*    przygotowanie i opracowanie materiałów z różnych źródeł,  publikacji naukowych polsko i angielskojęzycznych dotyczących surowych danych krystalograficznych
*    wstępne przetwarzanie i obróbka synchrotronowych obrazów dyfrakcyjnych
*    udział w opracowaniu schematu metadanych dla repozytorium danych krystalograficznych
*    współpraca z innymi członkami zespołu i partnerami projektu
*    zarządzanie zestawami danymi krystalograficznych.

Zgłoszenia osób zainteresowanych prosimy przesyłać na adres e-mail: mirek@amu.edu.pl w terminie do 9 listopada 2018r.

Informację wprowadził/a: Marek Fertig