Uroczyste posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Filologii Polskiej
Wydarzenie, trwa od 06-11-2018 do 07-11-2018

7 listopada (środa) o godz. 12.00 w Sali Śniadeckich rozpocznie się uroczyste posiedzenie Rady Naukowej Instytutu Filologii Polskiej, które zainauguruje obchody 50. rocznicy jego powstania. Gościem Rady będzie JM Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Uroczyste posiedzenie Rady Instytutu poprzedzą konferencje naukowe, które odbędą się w dniach 6–7 listopada br. Pierwsza z nich, zatytułowana „Polszczyzna jako dziedzictwo. W stulecie odzyskania niepodległości”, będzie miała profil językoznawczy, a druga – „Projektowanie niepodległości (od renesansu do restytucji)” – literaturoznawczy.

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz w programie wydarzeń (strona 1., strona 2.).

Natomiast wieczorem 7 listopada odbędzie się promocja edycji krytycznej nowo odnalezionego, drukowanego przekazu dialogu mistrza Polikarpa ze Śmiercią pt. „Śmierci z Mistrzem dwojakie gadania” (Maciej Szarfenberg, Kraków 1542) w opracowaniu prof. Wiesława Wydry. Promocji książki towarzyszyć będzie czytanie performatywne dialogu w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Poznaniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w Malarni. Szczegółowe informacje na stronie Teatru Polskiego.

Informację wprowadził/a: Monika Sidorowska